Archiana s.r.o.
Nad Rokoskou 2361/2A
182 00  Praha
00420 608 278 582 cz
00420 608 215 740 media
info@archiana.cz
curriculum vitae
sss
 

Interiér řadového domu Praha-Třeboradice

autor: Ing. arch. Anna Igriciová

spolupráce:

klient: manželé Brutovští

realizace: 2008

fotografie: Dano Veselský

 

Interiér domu pro mladou rodinu. Řešení interiéru řadového domu od začátku zápasilo se stavebními limity realizační společnosti. Otevření prostoru spodního podlaží umožnilo propojit obě fasády řadovky - uliční i vnitřní - a maximalizovat světelné zisky limitované pouhými dvěma fasádami stavby. Důmyslné řešení úložních prostor (vestavěné skříně, ukrytá spíž), skryté dveře a další "vychytávky" rozehrávají hru s dispozicí a nabízejí různá překvapení - interiér, který neomrzí.
     
 

Rodinný dům Marianka SK

autor: Ing. arch. Anna Igriciová, Ing. arch. Pavol Citovický

spolupráce:

klient: manželé Šišolákovi

realizace: 2008

fotografie:

 

Návrh domu pro mladou rodinu. Dům měl umožňovat maximální kontakt s okolím ale při zachování rozumných nákladů. Důležitým aspektem bylo vyřešení domu jakožto pracoviště s funkčním oddělením soukromých prostor
Autoři dali přednost funkčnímu řešení v jednoznačné tvarové kompozici. Přízemí odlehčené prosklenou fasádou nese patro s ložnicemi a dětskými pokoji. Celek do ulice uzavírá hmotná věž obslužných prostor s navazující garáží a pracovnou s výstupem na zadní dvůr. Zadní dvůr – severní terasa (přístupná i z kuchyně) – měl sloužit i jako klidová oáza, kdy hmota domu filtruje ruchy ze zahrady.
Schodiště je navrženo tak, aby nezabíralo půdorysní plochu objektu – je vysunuto za dům. Prostor pod schody pak nahrazuje jindy obligátní zahradní domečky – skladiště zahradnických potřeb.